Değerli dostlar,

Yıllardır devam eden Kur’an eğitim, öğretim ve tefsiri ile ilgili gayretlerimi daha geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla böyle bir platform kurmayı arzu ediyordum. Bu düşüncelerimin olgunlaşmasında ve fiiliyata geçişinde oğlum Yusuf İhsan KURT’un büyük katkıları olmuştur.

Bu zamana kadar değişik vesileler ile yurtiçi ve yurtdışı birçok farklı mekânlarda değişik hizmetlerde bulundum. Geleceği düşünerek bunları kayıt altına almayı düşünmedim. Böyle bir web site kurmakla; Kur’an öğretiminin daha ziyade hocaya bağlı olması sebebiyle; vermiş olduğum derslerin öğrenciler nezdinde kalıcı olabilmesi ve sonraki nesillere aktarılabilmesini hedeflemekteyim. Aynı zamanda, herkesin ortaya konulan bu gayretten istifade edebilmesini de arzu etmekteyim.

Bu amaçla, elimdeki yazılı ve görsel materyalleri buradan sizlerle paylaşacağım. 2005 yılında Çorum’dayken başladığım tefsir derslerine 2012 yılından itibaren Samsun Kurşunlu Camii’nde devam etmekteyim. Bu derslerin videoları Mak. Müh. Alparslan Çolaklar tarafından çekilmektedir. Şuradan izleyebilirsiniz. Youtube kanalıma abone olmayı unutmayın. Bu vesileyle benimle ilgili ses, fotoğraf, video vb. kaynak bulunan dostlardan bana iletmelerini istirham ediyorum. iletişim@dryasarkurt.com adresine yollayabilirsiniz.

Ayrıca dryasarkurt.com üzerinden Kur’an’ın kıraati, eğitimi – öğretimi ve tefsiri vb. konularda yazılar yazmayı da düşünüyorum. Daha önce yazdığım makale, kitap ve sempozyum bildirisi gibi akademik yayınlarımdan da iktibaslar (alıntılar) paylaşacağım.

Bu gayretlerimin devamı için sizlerden dua ve destek bekliyorum. Hepinizi Allah’ın engin rahmetine emanet ediyorum.

Prof. Dr. Yaşar KURT
16 Eylül 2016

Facebook Sayfam (Beğenirseniz paylaşımlardan daha hızlı haberdar olabileceksiniz.)

fullscreen-exit fullscreen profile send play facebook whatsapp twitter